Рус Укр

Причини артрозу

Причини артрозуДосить поширеною є омана, що хвороби суглобів — проблема лише людей похилого віку — призводить до того, що на симптоми остеоартрозу не звертають уваги, а причини не викорінюють. Світова медична статистика підтверджує, що на остеоартроз хворіють не лише літні люди, а й ті, кому ще далеко до пенсійного віку.

Причини остеоартрозу:Основна фізіологічна причина остеоартрозу — порушення рівноваги між природнім відмиранням клітин хрящової тканини, яка покриває поверхню суглоба, та їх відновленням [1]. І цей дисбаланс є можливим з таких причин:

Травми. Це найпоширеніша причина розвитку проблем із суглобами. До того ж, травмою може виявитися стрибок, падіння, ривок чи різкий рух. У разі будь-якого травматичного впливу пошкоджуються елементи суглоба — зв’язки, може порушитися цілісність хряща, що вистилає суглобову поверхню, пошкодитися суглобова сумка, яка утворює суглобову рідину.

Запалення. Наступна за поширеністю причина розвитку артрозу. Саме запалення стосується одна із найпоширеніших помилок, коли артроз плутають з артритом. Справді, обидва ці захворювання супроводжуються порушенням функції суглоба. Проте у разі артриту чітко визначається причина запалення (інфекції, автоімунні процеси, при яких імунна система починає сприймати клітини суглоба як чужорідні та ін.). У разі остеоартрозу запалення є наслідком механічного пошкодження суглоба, яке посилюється у міру прогресування дегенерації хрящової тканини [6].

Дисплазія. Під цим терміном приховується досить багато процесів, часто об’єднаних спадковими чи вродженими особливостями. Їх об’єднують певні «помилки» у процесах формування хрящової тканини чи порушення анатомічного характеру, при яких суглобові поверхні кісток розташовані одна відносно іншої ближче/не так як належно. Сам по собі остеоартроз не передається спадково.

Ідеться про особливості побудови хрящової тканини та обмін речовин, які зумовлені генетично [2].

Фактори, які сприяють розвитку артрозуПопри те що суглоби травмуються майже у всіх, остеоартроз розвивається лише у частини населення. За статистикою, від цього захворювання страждає кожна третя людина у віці від 45 до 65 років [3]. Проте навіть у 25-30-річних людей можуть з’являтися симптоми артрозу. Пояснити ці дані просто: остеоартроз вважають поліетіологічним захворюванням, тобто його розвитку сприяє низка причин чи факторів, які посилюють дію одне одного.

Стать також має значення: у молодому віці артроз частіше трапляється у чоловіків, у похилому віці — в жінок. [4] З одного боку, розвивається віковий дефіцит утворення речовини, необхідної хрящовій тканині суглобів для відновлення. А у молодих людей — серйозні травми чи постійні менш значні пошкодження, надмірне навантаження на суглоби, наприклад, під час заняття спортом.

Свою роль відіграє також робота, пов’язана з тривалим одноманітним навантаженням на одну групу суглобів (наприклад, як це трапляється у перукарів, продавців-консультантів чи кухарів, водіїв) [5].

1. Osteoarthritis : diagnosis and medical/surgical management. — 4th ed. — Philadelphia, 2007.
2. Osteoarthritis handbook / ed. by Nigel Arden and Cyrus Cooper. — London ; New York, 2006.
3. Felson, D. T. Osteoarthritis of the knee // New England Journal of Medicine. — 2006.
4. Поворознюк В. В. Остеоартроз: современные принципы лечения // Здоров’я України. — 2003.
5. Osteoarthritis: Pathogenesis, diagnosis, available treatments, drug safety, regenerative and precision medicine. — Cham, 2015.
6. Lieberthal, J., et al. Inflammation in joint injury and post-traumatic osteoarthritis // Osteoarthritis and Cartilage. — 2015.

Реклама лікарського засобу. Реєстраційне посвідчення: Терафлекс® №60, №120 UA/7749/01/01 від 17.01.2018, Терафлекс Адванс® №60, №120 UA/4142/01/01 від 04.12.2015. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем та ознайомитися з інструкцією. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. L.UA.MKT.CH.10.2019.0640

Якщо Ви бажаєте повідомити про небажане явище, що виникло при застосуванні лікарських засобів компанії «Байєр» в Україні, будь-ласка передайте інформацію своєму лікарю, в Регуляторний Орган. Також можна надіслати повідомлення на електронну адресу , або звернутись до офісу компанії «Байєр» за телефоном 0 44 220 33 00

Якщо Ви бажаєте повідомити про скаргу на якість або підозру у фальсифікації продукції компанії «Байєр», будь-ласка, передайте інформацію на електронну адресу або зверніться за телефоном 0 44 220 33 00

Вартість дзвінків згідно із тарифами Вашого оператора зв’язку.