Рус Укр

Артроз

З-поміж захворювань опорно-рухового апарату артроз (остеоартроз) є лідером серед хвороб, які призводять до інвалідизації через обмеження рухливості. Артроз спричиняє настільки серйозні зміни опорно-рухового апарату, що він вийшов на перше місце у світі серед причин інвалідності. Для старших вікових груп (від 55 років) поширеність остеоартрозу сягає 65-85%. А перші симптоми з’являються значно раніше — після 25-30 років. Хрящова тканина пошкоджується, стоншується, стає неоднорідною (немов порваною). І для того щоб її відновити, треба досить тривале приймання засобів, що сприяють процесам самооновлювання хрящової тканини. Механізми розвитку цього захворювання досить складні: уважають, що патологія розвивається через комплекс причин. Тому для проблеми остеоартрозу дуже важливе раннє виявлення симптомів і вжиття заходів, що можуть дозволити вповільнити прогресування артрозу й максимально зберегти рухливість суглобів.

Де розвивається артроз? Наші суглоби складаються з ділянок кісток, що стикаються одна з одною, вкритих хрящовою тканиною, між якими є синовіальна рідина. У деяких суглобах є допоміжні елементи у вигляді менісків колінного суглоба чи колінної чашечки. Уся ця конструкція міститься в герметичній капсулі (синовіальній сумці), підтримується великою кількістю зв’язок і виконує неймовірно важливу функцію: амортизує навантаження та робить наші рухи плавними. Сама амортизація можлива завдяки цілком унікальній будові хрящової тканини: вона подібна до губки, основа каркаса якої з волокон колагену, у яких є острівки з клітин-хондроцитів (їх близько 10%), і містяться вони в матриксі з глюкозаміногліканів. Матрикс, немов матриця, забезпечує еластичність і пластичність для хрящової тканини. Клітини-хондроцити, що розташовані в матриксі відокремленими ділянками, забезпечують оновлювання хрящової тканини й, зокрема, глюкозаміногліканів. Важлива деталь: хрящова тканина позбавлена судин і нервових закінчень. Тому живлення й відновлювання хрящової тканини відбувається двома шляхами.

Читати далі

Ступені артрозу

Ступені артрозу (остеоартрозу, або остеоартриту) віддзеркалюють тяжкість перебігу захворювання й часто збігаються зі стадіями розвитку хвороби: на раніших стадіях перебіг хвороби, як правило, легший, на пізніх — тяжчий.

Читати далі

Причини артрозу

Досить поширеною є хибна думка про те, що хвороби суглобів — проблема лише людей похилого віку. Вона призводить до того, що на симптоми остеоартрозу не звертають уваги, а причини не викорінюють. Світова медична статистика підтверджує, що на остеоартроз хворіють не лише літні люди, а й ті, кому ще далеко до пенсійного віку.

Причини остеоартрозу:
Основна фізіологічна причина остеоартрозу — порушення рівноваги між природним відмиранням клітин хрящової тканини, яка покриває поверхню суглоба, та їх відновлюванням.

Читати далі

Симптоми артрозу

Згідно зі статистикою, жінки хворіють на остеоартроз удвічі частіше, ніж чоловіки. До того ж, найчастіше — як чоловіків, так і жінок — турбують симптоми артрозу колінного суглоба, що недивно: ця частина опорно-рухового апарату людини зазнає найбільших навантажень упродовж життя. Отже — зношується та стирається значно швидше. Утім, ця хвороба може уразити суглоб у будь-якій частині тіла, тому варто вкрай уважно ставитися до її можливих проявів.

Лікування артрозу

До ключових особливостей такого захворювання, як артроз гомілковостопного суглоба, належать чинники, що його провокують: ця форма артрозу в багатьох випадках розвивається після травм кінцівок, часто — після внутрішньосуглобових переломів. Отже, після таких інцидентів треба ретельно стежити, аби якнайскоріше помітити ознаки негараздів — ранні симптоми артрозу гомілковостопного суглоба, щоб своєчасно вжити заходів.

Профілактика артрозу

Для профілактики артрозу — грізного дегенеративного захворювання суглобів, що позбавляє своїх жертв рухливості — достатньо дотримуватися низки доволі простих правил здорового способу життя та регулярно приймати засоби, які захищають хрящову тканину суглобів. Отже, профілактика остеоартрозу — з турботою про власне здоров’я. Насправді, не завжди заходи запобігання тим чи іншим захворюванням зводяться до приймання ліків або введення вакцин — у багатьох випадках від проблем зі здоров’ям чудово захищають немедикаментозні заходи. Отак і в цьому разі — ефективна профілактика артрозу починається… зі здорового способу життя.

По-перше, дуже важливо підтримувати здорову вагу: відсутність зайвих кілограмів знижує ризик надлишкового навантаження на суглоби з усіма можливими позитивними наслідками. По-друге, треба займатися спортом: це не лише допоможе контролювати вагу й сприятиме циркуляції внутрішньосуглобової рідини, а й посприяє формуванню надійного м’язового скелета, який розвантажить хворі суглоби. Ну й, по-третє — дещо несподівано, проте… треба стежити за своїм взуттям.

Читати далі

Реклама лікарського засобу. Реєстраційне посвідчення: Терафлекс® №60, №120 UA/7749/01/01 від 17.01.2018, Терафлекс Адванс® №60, №120 UA/4142/01/01 від 04.12.2015. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем та ознайомитися з інструкцією. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. L.UA.MKT.CH.10.2019.0640

Якщо Ви бажаєте повідомити про небажане явище, що виникло при застосуванні лікарських засобів компанії «Байєр» в Україні, будь-ласка передайте інформацію своєму лікарю, в Регуляторний Орган. Також можна надіслати повідомлення на електронну адресу , або звернутись до офісу компанії «Байєр» за телефоном 0 44 220 33 00

Якщо Ви бажаєте повідомити про скаргу на якість або підозру у фальсифікації продукції компанії «Байєр», будь-ласка, передайте інформацію на електронну адресу або зверніться за телефоном 0 44 220 33 00

Вартість дзвінків згідно із тарифами Вашого оператора зв’язку.