Лікарський засіб Терафлекс®

Лікарський засіб Терафлекс®

Лікарський засіб Терафлекс® (Theraflex®) належить до особливого класу препаратів, призначених захищати й за можливості відновлювати ушкоджену хрящову тканину, що служить для суглобової поверхні своєрідною захисною «мантією», оберігаючи її від зношування й пошкоджень.

Кому потрібен Терафлекс®?

Терафлекс® належить до препаратів-хондропротекторів. У перекладі з латини ця назва буквально вказує на терапевтичну дію цієї групи препаратів: «хондро» — хрящ, «протектор» — захист. Такий захист потрібен багатьом людям, котрі страждають від болю в колінних суглобах, ліктях, хребті, що, як правило, свідчить про прогресування остеоартрозу (дегенеративно-диcтрофічні зміни або просто «зношення» суглобів) чи остеохондрозу (таке ж «зношення» міжхребцевих дисків). Причинами цих станів може бути невблаганний час або діяльність, пов’язана з частими ударними чи тривалими здавлювальними навантаженнями на суглоби або міжхребцеві диски. Спортсмени й танцівники належать до групи ризику розвитку остеоартрозу та остеохондрозу так само, як вантажники, продавці, хірурги. Одним із найбільш ранніх симптомів, який сигналізує нам, що із суглобами не все гаразд, є хрускіт у суглобах.
Дуже часто хондропротектори використовують у комплексі з нестероїдними протизапальними засобами (НПЗЗ) і знеболювальними препаратами. Таке застосування обумовлене тим, що хондропротектори працюють синергійно: підсилюють і доповнюють дію знеболювальних засобів. Однак на відміну від протизапальних засобів, хондропротектори не просто сприяють покращенню самопочуття. Вони допомагають усунути причину появи болю в суглобах і дискомфорту завдяки уповільненню процесів руйнування хрящової тканини [1, 2]. Важлива деталь: якщо протизапальні препарати (котрим властива здатність усувати гострі симптоми запалення й зменшувати больові відчуття) можна застосовувати обмежений період часу, то хондропротектори можна й треба використовувати тривало. 
Хондропротектори несуть менший ризик побічних ефектів, якщо порівнювати їх із багатьма представниками класу нестероїдних протизапальних засобів, не впливаючи на слизову оболонку шлунка, серцево-судинну систему тощо. Вони захищають структуру хряща від руйнувань, даючи довгочасність нормального самопочуття й зберігаючи рухливість «зношених» суглобів.

Як діє Терафлекс®?

Особлива складність відновлення суглобів пов’язана з тим, що хрящова тканина не має судин, якими надходять поживні речовини. Тому все необхідне для відновлення хряща надходить або з боку кістки, або з боку синовіальної рідини, котра знаходиться всередині суглоба. Тому, з одного боку, дуже важливо забезпечити клітини-хондроцити, що входять до структури хряща, необхідними поживними речовинами. А з іншого боку, важливо подбати про те, щоб синовіальна рідина якнайповніше виконувала свою функцію «змащувальної рідини» — і містила потрібну кількість гіалуронової кислоти [3]. Саме тому в складі Терафлексу® наявні два компоненти, здатні вирішити ці завдання: глюкозамін і хондроїтин сульфат. Це й «пожива» для хондроцитів, і «будівельний матеріал» для гіалуронової кислоти.


Так, глюкозамін бере участь в утворенні гіалуронової кислоти, як важлива ланка в її полімерному ланцюжку. Гіалуронова кислота забезпечує пружність не тільки шкіри (про що часто говорять косметологи). Без неї внутрішньосуглобова рідина втрачає свої захисні амортизаційні властивості. Тому для забезпечення тривалої ефективної роботи суглобів без глюкозаміну не обійтись! Окрім цього, глюкозамін чинить протизапальну дію й опосередковано зменшує больовий синдром. Хондроїтину сульфат бере участь в утворенні матриці хрящової тканини, а також пригнічує активність ферментів, котрі руйнують хрящ (еластази й гіалуронідази) [4].

І хондроїтин, і глюкозамін — речовини природного походження. Їхні харчові джерела — хрящі, холодець, морепродукти. Але навіть якщо ми будемо вживати ці делікатеси щодня, ми все одно не «вженемося» за темпами руйнування хрящової тканини через вік або тривалі шкідливі навантаження на неї. Тим паче, що підтримка постраждалих хрящів або міжхребцевих дисків має бути регулярною й тривалою. Тому, перефразуючи безсмертних Ільфа й Петрова, ліки, що містять хондроїтин і глюкозамін, — «не розкіш, а засіб пересування».

Дія Терафлекс®: 

 • Зменшує біль і скутість суглобів [6-7]
 • Сприяють відновленню хрящової тканини [5]
 • Поліпшує рухливість [6-7,8]
 • Зниження больового синдрому, збільшення функціональних можливостей хребта на фоні прийому препарату Терафлекс® [8]
 • Сприяє позитивним структурним змінам у хрящовій тканині [9]

Що таке Терафлекс®? 
Комбінований хондропротектор!

Клінічно доведено, що комбінація дієвих речовин, котра міститься в Терафлекс® (Theraflex®), сприяє зменшенню болю, скутості та інших проявів остеоартрозу. Досвід застосування препарату в медичній практиці показав, що Терафлекс® справедливо посідає гідне місце в комплексі лікування й профілактики дегенеративно-дистрофічних захворювань суглобів і хребта. [6-9]

Прийом препарату Терафлекс® рекомендований дорослим і дітям від 12 років для профілактики й підтримувального лікування захворювань, які супроводжуються дегенеративно-дистрофічними змінами хрящової тканини суглобів і міжхребцевих дисків [5]. Протипоказаний Терафлекс® за підвищеної індивідуальної чутливості до компонентів препарату.

Препарат Терафлекс®: склад працює на вас

Щоб досягти максимального й стійкого ефекту від застосування даного хондропротектора, його слід приймати курсом тривалістю не менш як 2 місяці по 1 капсулі 3 рази на добу з подальшими повторними курсами після кількох місяців перерви. Ця схема може бути змінена за рекомендацією вашого лікаря. У медичній літературі описані випадки успішного безпечного прийому хондропротекторівіз тривалістю безперервного курсу від 6 місяців до 6 років. 

  Склад:

  діючі речовини: D-глюкозаміну гідрохлорид та натрію хондроїтину сульфат;
  1 капсула містить 500 мг D-глюкозаміну гідрохлориду, 400 мг натрію хондроїтину сульфату;
  допоміжні речовини: желатин, кислота стеаринова, магнію стеарат, марганцю сульфат моногідрат.

  Лікарська форма.  Капсули.

  Основні фізико-хімічні властивості: тверді, прозорі желатинові капсули, що містять порошок від білуватого до світло-бежевого кольору з кристалічними частинками.

  Фармакотерапевтична група. 

  Засоби, що застосовуються при патології опорно-рухового апарату. Код АТХ М09А Х.

  Фармакологічні властивості.

  Фармакодинаміка.

  Цей лікарський засіб стимулює регенерацію хрящової тканини. Хондроїтин та глюкозамін ефективні при остеоартрозі. Лікарський засіб чинить протизапальну дію на клітинному рівні, стимулює синтез як ендогенних протеогліканів, так і ендогенної гіалуронової кислоти, знижує катаболічну активність хондроцитів шляхом інгібування деяких ферментів, що руйнують хрящ, таких як колагеназа, еластаза, протеоглікіназа, фосфоліпаза-А2, N-ацетилглікозамінідаза тощо, а також інгібує формування інших речовин, які можуть ушкоджувати хрящові тканини (in vitro), таких як супероксидні радикали; активність лізосомальних ферментів.
  Хондроїтин – один з головних елементів хряща. Він знижує активність запального процесу на ранніх стадіях і, таким чином, сповільнює дегенерацію хрящової тканини. Сприяє зменшенню болю, поліпшує функцію суглобів та зменшує потребу у нестероїдних протизапальних засобах при остеоартрозі колінних та кульшових суглобів.
  Глюкозамін фізіологічно присутній у людському організмі та має хондропротекторні властивості. Дослідження in vitro та in vivo показали, що глюкозаміну гідрохлорид стимулює синтез фізіологічних глікозаміногліканів та протеогліканів хондроцитами та синтез гіалуронової кислоти синовіоцитами.

  Фармакокінетика.

  Після одноразового перорального прийому терапевтичної дози максимальний рівень хондроїтину сульфату в плазмі досягається через 3‒4 години. Біодоступність дози, що була застосована перорально, становить 12 %.
  У крові 85 % хондроїтину та його деполімеризованих похідних зв’язуються з декількома протеїнами плазми.
  Щонайменше 90 % застосованої дози хондроїтину спочатку метаболізуються лізосомальними фосфатазами, після чого деполімеризуються гіалуронідазою, β-глюкуронідазою та β-N-ацетилгексозамінідазою у печінці, нирках та інших органах.
  Хондроїтин та його деполімеризовані похідні виводяться переважно шляхом ниркової екскреції. Період напіввиведення становить від 5 до 15 годин.
  Після перорального застосування глюкозаміну гідрохлорид швидко та майже повністю всмоктується у кишечнику. Фармакокінетика глюкозаміну лінійна до стандартної дози 1500 мг один раз на день, а вищі дози не призведуть до пропорційно вищого збільшення максимальної концентрації глюкозаміну.
  Більше 25 % прийнятої дози глюкозаміну переходять з плазми крові до хрящової тканини та синовіальної суглобової мембрани.
  Згідно з ефектом першого проходження у печінці більше ніж 70 % глюкозаміну метаболізується до сечовини, вуглекислого газу та води.
  Екскретується у незміненому вигляді переважно нирками із сечею та частково з калом. Період напіввиведення становить 68 годин.
   

  Фармакологічні властивості.

   Показання.

  Первинні та вторинні остеоартрози; остеохондрози; плечолопатковий періартрит; переломи (для прискорення утворення кісткової мозолі).

  Протипоказання.

  Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату (алергічні реакції), схильність до кровотеч, тромбофлебіти, порушення функції печінки або нирок у стадії декомпенсації. Не застосовувати пацієнтам з підвищеною чутливістю (алергією) до морепродуктів.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

  Жодних спеціальних досліджень лікарської взаємодії не було проведено, однак фізико-хімічні і фармакокінетичні властивості глюкозаміну та хондроїтину свідчать про низьку імовірність взаємодії.
  Лікарський засіб сумісний з нестероїдними протизапальними засобами та кортикостероїдами.
  Хондроїтину сульфат може посилювати дію антикоагулянтів, що потребує частішого контролю показників згортання крові при одночасному застосуванні. У деяких джерелах вказується, що при одночасному застосуванні глюкозаміну та варфарину можливе підвищення міжнародного нормованого співвідношення (INR) та розвиток кровотечі. Тому при одночасному застосуванні необхідно контролювати параметри згортання крові.
  Ефективність лікування підвищується при збагаченні раціону вітамінами А, С та солями марганцю, магнію, міді, цинку, селену.
   

  Особливості застосування.

  -    Не перевищувати рекомендовану добову дозу. 
  -    Пацієнтам з цукровим діабетом доцільно частіше проводити контроль рівня цукру в крові, особливо на початку лікування.
  -    Було описано загострення симптомів астми у пацієнтів з астмою після початку лікування глюкозаміном, тому такі пацієнти мають знати про потенційне погіршення симптомів.
  -    У рідкісних випадках у пацієнтів з серцевою та/або нирковою недостатністю спостерігалися набряки та/або затримка води в організмі. Це може бути пов’язано з осмотичним ефектом хондроїтину сульфату.

  Застосування у період вагітності або годування груддю.

  У зв’язку з тим, що клінічні дані щодо ефективності та безпеки застосування препарату у період вагітності або годування груддю відсутні, його не слід застосовувати у цей період.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Не було проведено досліджень щодо впливу на здатність керувати автотранспортом або іншими механізмами. Однак пацієнт має слідкувати за змінами  швидкості своєї реакції перед тим, як керувати автотранспортом або іншими механізмами.
   

  Спосіб застосування та дози. 

  Приймати внутрішньо, запиваючи невеликою кількістю води. Дорослим застосовувати по 1 капсулі 3 рази на добу. Мінімальна тривалість лікування – 2 місяці. Рекомендований курс лікування – від 3 до 6 місяців. Якщо необхідно, курс лікування можна повторити з інтервалом 3 місяці.
  Цей лікарський засіб не призначений для лікування гострих больових відчуттів. Полегшення симптомів (особливо полегшення болю) може не спостерігатися навіть після декількох тижнів лікування, а в деяких випадках і довше. Якщо після 2–3 місяців лікування полегшення не спостерігається, слід звернутися до лікаря.
  Пацієнти мають звернутися до лікаря, якщо симптоми посилюються після початку застосування цього лікарського засобу.

  Діти. У зв’язку з тим, що досвіду застосування дітям недостатньо, не рекомендується застосовувати дітям.
   

  Передозування. 

  Не було описано жодних випадків передозування. За результатами досліджень гострої та хронічної токсичності, жодних токсичних симптомів не очікується, навіть за умов застосування високих доз. Однак якщо виникає передозування, його лікування має бути симптоматичним. Слід застосувати стандартні підтримувальні заходи.

  Побічні реакції. 

  Доступні дані вказують на те, що глюкозамін та хондроїтину сульфат у дозах, що зазвичай призначаються (1500 мг/добу та 1200 мг/добу відповідно), не токсичні та не спричиняють відомих моделей несприятливих реакцій.
  Нижчеописані побічні дії було відмічено у постреєстраційний період застосування лікарського засобу. Оскільки інформацію надавали добровільно із популяції невстановленої чисельності, частоту цих реакцій встановити не завжди можливо.
  З боку шлунково-кишкового тракту.
  Біль в епігастральній ділянці, диспепсія, запор, метеоризм, діарея, нудота та блювання. 
  З боку імунної системи.
  Алергічні реакції, у тому числі шкірні висипання, кропив'янка, відчуття свербежу, еритема, дерматит, макулопапульозні висипання, набряки, ангіоневротичний набряк. Якщо виникають алергічні реакції, лікування має бути припинене, необхідна консультація спеціаліста.
  З боку нервової системи. 
  Запаморочення, головний біль, сонливість, безсоння, підвищена втомлюваність.
  Інші побічні реакції, що згадуються у літературних джерелах.Надходили повідомлення про екстрасистоли, розлади зору та алопецію при прийомі 1200 мг хондроїтину сульфату, однак вони дуже рідкісні.

  Термін придатності.  

  3 роки.

  Умови зберігання. 

  Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 оC. Зберігати у недоступному для дітей місці.

  Упаковка.

  Пластиковий флакон по 30 або 60, або 120 капсул у картонній коробці.

  Категорія відпуску. 

  Без рецепта.

  Виробник. 

  Контракт Фармакал Корпорейшн, США / 
  Contract Pharmacal Corporation, USA.
   

  Контракт Фармакал Корпорейшн, США / 
  Contract Pharmacal Corporation, USA.

   

  135 Адамс Авеню, Хопог, Нью-Йорк 11788, США/
  135 Adams Avenue, Hauppauge, New York 11788, USA.

   Дата останнього перегляду.

  17.01.2018.


   

  1. Möller, I., et al. Effectiveness of chondroitin sulphate in patients with concomitant knee osteoarthritis and psoriasis: a randomized, double- blind, placebo-controlled study // Osteoarthritis and Cartilage. — 2010.

  2. Pavelká, K., et al. Glucosamine sulfate use and delay of progression of knee osteoarthritis: a 3-year, randomized, placebo-controlled, double- blind study // Archives of Internal Medicine. — 2002.

  3. Cartilage and osteoarthritis. Vol. 2. Structure and in vivo analysis. — Totowa, NJ, 2004.

  4. Osteoarthritis: Pathogenesis, diagnosis, available treatments, drug safety, regenerative and precision medicine. — Cham, 2015.

  5. Інструкція до препарату Терафлекс®.

  6. Поворознюк В.В. Глюкозамін та хондроїтин в лікуванні остеоартрозу: дані літератури та результати власних досліджень. Проблеми остеології. Том 8/9. №4 жовтень-грудень 2005, №5 грудень-березень 2006. С. 3-8.

  7. Поворознюк В.В., Григорьева Н.В., Гриценко Г.М. Эффективность и длительность последействия препарата Терафлекс у больных гонартрозом при непрерывном и прерывистом режиме введения. Проблеми остеології. -2011 Т.14. №1. С.28-34.

  8. Поворознюк В.В. Боль в нижней части спины. Medix.Anti-Aging» №3 (09), 2009. С.68-78.

  9. Проценко Г.О. Клінічна ефективність препарату терафлекс у лікуванні хворих на остеоартроз. Проблеми остеології. Том 8/9. №4 жовтень-грудень 2005, №5 грудень-березень 2006. С. 23-26.
   

  Терафлекс Адванс®

  Сучасна терапія більшості хронічних захворювань часто вимагає одночасного застосування декількох лікарських препаратів, котрі доповнюють і підсилюють ефекти одне одного. Не є винятком і хронічні захворювання суглобів, такі, як остеоартроз та остеохондроз…

  advance_1.svg

  Зменшує біль

   
  advance_2.svg

  Чинить протизапальну дію

   
  Терафлекс Адванс®

  Якщо Ви бажаєте повідомити про побічні реакції, що виникли на тлі застосування лікарських засобів компанії «Байєр» в Україні, вам необхідно: передати інформацію своєму лікарю; надіслати інформацію щодо побічної реакції у «Державний експертний центр МОЗ України» (03057, м. Київ, вул. Антона Цедіка, 14), скориставшись електронною формою карти-повідомлення за посиланням: https://aisf.dec.gov.ua. Також, будь ласка, надішліть інформацію про побічні реакції до компанії «Байєр» на електронну адресу: pv.smbs@bayer.com, або зверніться до офісу компанії «Байєр» за телефоном: (044) 220 33 00

  Якщо Ви бажаєте повідомити про скаргу на якість або підозру у фальсифікації продукції компанії «Байєр», будь ласка, передайте інформацію на електронну адресу ptc.ua@bayer.com або зверніться за телефоном (044) 220 33 00

  Вартість дзвінків згідно із тарифами Вашого оператора зв’язку.

  Реклама лікарських засобів. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися із лікарем та ознайомитися з інструкцією. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. ТОВ «Байєр», м. Київ, 04071, вул. Верхній Вал, 4-Б, тел: (044)220-33-00. Реєстраційні посвідчення МОЗ України: Терафлекс® UA/7749/01/01 від 17.01.2018, Терафлекс Адванс® UA/4142/01/01 від 22.12.2020.