Рус Укр

Що робити, якщо хрустять суглоби

Що робити, якщо хрустять суглобиХрускіт суглобів — навіть у випадку, якщо він не супроводжується болем, — це дуже неприємний і тривожний симптом: у деяких випадках він може свідчити про початок розвитку запального захворювання, відомого як артроз або остеоартроз [1].
Тривожно, якщо хрускіт у суглобах супроводжує такі симптоми артрозу, як біль і обмежений діапазон рухів, наприклад, під час ходьби по сходах або у процесі заняття спортом. І, безумовно, візит до лікаря не терпить зволікань, якщо хрустять суглоби по всьому тілу або дуже сильно хрустять суглоби!

Що робити, якщо хрустять суглоби?Запитання риторичне, але доводиться постійно нагадувати, що за найменших ознак негараздів важливо якомога швидше звернутися до лікаря-ортопеда. Він проведе огляд і призначить відповідну діагностику.
Як правило, дослідження, які дозволяють візуалізувати патологічні зміни, що провокують постійний хрускіт у суглобах, досить прості, хоча у деяких випадках потрібні тести, які уточнюють або підтверджують діагноз:
Стандартна рентгенографія — найпоширеніший метод: дозволяє легко й швидко отримати результати і, до того ж, економічно доступний. Рентген — доступний і, головне, правдивий діагностичний інструмент, який чітко показує втрату суглобового простору, власне, причину хрускоту в суглобах і обмеженого діапазону рухів. Також цей метод дозволяє виявити наявність кісткових шпор (остеофітів), які вважаються характерною ознакою прогресуючого осеоартриту.
Комп’ютерна томографія (КТ) — за діагностування початкових стадій остаоартрозу використовується рідко, але, тим не менш, може застосовуватися для виявлення зміщень, наприклад, у разі остеоартрозу гомілковостопних суглобів.
Магнітно-резонансна томографія (МРТ) також необов’язкова для більшості пацієнтів з остеоартрозом. Цей тест призначають за підозри на додаткову патологію, яка піддається хірургічній корекції. Річ в тому, що на відміну від рентгенографії, МРТ робить «картинку в деталях» і може візуалізувати суглобовий хрящ та інші тканини суглоба (наприклад меніск, сухожилля, м’язи або випіт).
Ультразвукове дослідження не використовують для встановлення діагнозу, однак УЗД може знадобитись для спостереження за процесом дегенерації хряща. Також УЗД застосовують для визначення місця введення у випадку призначення ін’єкцій кортикостероїдів або гіалуронової кислоти: без візуалізації непросто зрозуміти, куди потрібно вводити препарат.
Остеосцинтиграфія (сканування кісток) може бути корисною у ранній діагностиці остеоартриту руки. Сканування кісток також допомагає відрізнити остеоартроз від остеомієліту й інших захворювань [2].

Що робити, якщо хрустять суглоби?Звичайно, знати причину хрускоту в суглобах важливо і потрібно. Але тут виникає ще одне логічне запитання: як позбавитись від хрускоту в суглобах? Тут на думку спадає приказка-аналогія «Не змажеш — не поїдеш»: скрипучі суглоби необхідно «змазувати» спеціальними засобами — хондропротекторами. Хондропротектори необхідно застосовувати тривалий час — 3-6 місяців, протягом яких речовини, що надходять (хондроітин і глюкозамін), дозволять клітинам-хондроцитам відновлювати хрящову тканину й поліпшувати характеристики внутрішньосуглобової рідини, яка виконує роль змазки всередині суглоба [3].

1. Osteoarthritis handbook / ed. by Nigel Arden and Cyrus Cooper. — London ; New York, 2006.
2. Osteoarthritis: Pathogenesis, diagnosis, available treatments, drug safety, regenerative and precision medicine. — Cham, 2015.
3. Osteoarthritis : diagnosis and medical/surgical management. — 4th ed. — Philadelphia, 2007.

Реклама лікарського засобу. Реєстраційне посвідчення: Терафлекс® №60, №120 UA/7749/01/01 від 17.01.2018, Терафлекс Адванс® №60, №120 UA/4142/01/01 від 04.12.2015. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем та ознайомитися з інструкцією. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. L.UA.MKT.CH.10.2019.0640

Якщо Ви бажаєте повідомити про небажане явище, що виникло при застосуванні лікарських засобів компанії «Байєр» в Україні, будь-ласка передайте інформацію своєму лікарю, в Регуляторний Орган. Також можна надіслати повідомлення на електронну адресу , або звернутись до офісу компанії «Байєр» за телефоном 0 44 220 33 00

Якщо Ви бажаєте повідомити про скаргу на якість або підозру у фальсифікації продукції компанії «Байєр», будь-ласка, передайте інформацію на електронну адресу або зверніться за телефоном 0 44 220 33 00

Вартість дзвінків згідно із тарифами Вашого оператора зв’язку.