Рус Укр

Що робити, якщо хрустять коліна

Що робити, якщо хрустять колінаЩо робити, якщо хрустять коліна, у першу чергу потрібно уточнити у лікаря, оскільки, з одного боку, суглоби дуже «не люблять» самолікування, а з іншого — не завжди хрускіт у колінах є симптомом захворювання. Разом з тим, поява хрускоту у колінних суглобах у літньої людини вказує скоріше за все на розвиток у неї артрозу, захворювання, яке «з’їдає» хрящову тканину суглоба [1].

Хрускіт у колінахХрускіт у колінах може виникати періодично у дітей, підлітків і людей молодого віку. У цьому випадку він має фізіологічний характер (тобто не пов’язаний з будь-якою патологією) — його причиною є зміна кількості синовіальної рідини у суглобі залежно від ступеня навантаження на нього. Хрускіт, який виникає під час кожного руху колінного суглоба (особливо у людей середнього і старшого віку), як правило, сигналізує про появу захворювання [2].

Хрустять колінаХрустять коліна під час ходьби або навіть за незначного переміщення у разі різних захворювань суглобів і довколишніх тканин:
артрит;
артроз;
тендиніт;
бурсит.

Існує багато різновидів захворювань суглобів, пов’язаних із запаленням, найбільш поширеними з яких є:
ревматоїдний артрит;
подагричний артрит.

Для таких захворювань крім набрякання суглобів та болю у них властивий і хрускіт у суглобовій сумці.

Разом з тим, найпоширенішою причиною хрускоту є артроз, за якого запальний процес майже відсутній, однак спостерігається поступове руйнування хрящової тканини [3].

Хрускіт у колінах під час присіданняХрускіт у колінах під час присідання пов’язаний з тим, що спричинене якимось захворюванням порушення виділення синовіальної рідини, яка є природною змазкою, призводить до збільшення тертя між головками зчленованих у суглобі кісток.

Хрустять коліна під час присіданняХрустять коліна під час присідання — і це має наштовхнути на думку про те, що, можливо, прийшов час пройти ретельне обстеження у лікаря, оскільки постійний хрускіт за навіть незначного навантаження може бути першим симптомом артрозу, захворювання, яке здатне протягом декількох років зробити людину інвалідом [4].

Особливу настороженість має викликати хрускіт у колінах, який супроводжується такими додатковими симптомами:
обмеженість рухливості суглоба;
припухлість у ділянці суглоба;
поява болю у разі навантаження на суглоб.

Що робити, якщо хрустять коліна<Що робити, якщо хрустять коліна? У разі появи регулярного хрускоту в колінних суглобах необхідно пройти поглиблене медичне обстеження, щоб виключити найбільш тяжкі хвороби, які, на щастя, зустрічаються рідко:
остеомієліт колінного суглоба;
саркома коліна.

Як позбавитися від хрускоту в колінахЯк позбавитися від хрускоту в колінах за допомогою комбінованого лікування артрозу (основною причиною такого хрускоту) детально розкаже лікар. Якщо у хворого виявлено артроз, то лікування буде включати:
прийом нестероїдних протизапальних препаратів;
лікування хондропротекторами;
компреси з димексидом;
внутрішньосуглобові ін’єкції гормональних препаратів [5].

Хрускіт у колінах під час присіданняХрускіт у колінах під час присідання у зрілому віці потрібно розцінювати як можливий симптом артрозу. Підтвердити або спростувати такий діагноз допоможе ретельний огляд у лікаря.

Лікування хрускоту в колінахЛікування хрускоту в колінах, спричинене артрозом, можливе за допомогою внутрішньосуглобових ін’єкцій препаратів гіалуронової кислоти, а також фізіотерапії.

1. Макушин В. Д., Чегуров О. К. Гонартроз (вопросы патогенеза и классификации) // Гений ортопедии. — 2005
2. Гапонюк С. П. та ін. Досвід лікування хворих на гонартроз // Медицина транспорту України. — 2008. — № 3. — с. 69 —71.
3. Гайко Г. В. та ін. Остеоартроз — новий підхід до його профілактики // Вісник ортопедії, травматології та протезування. — 2005. — No 2.— с. 5—11.
4. Казимирко В. К. и др. Первичный (возрастзависимый, инволюционный) остеоартроз. — Киев, 2006. —113 с.
5. Stöve, J., und W. Puhl. Übersicht über die klinische und experimentelle Anwendung der Hyaluronsäure bei Gonarthrose // Zeitschrift für Orthopädie und ihre Grenzgebiete. — 1999. — № 137 (5). — с. 393 — 399

Реклама лікарського засобу. Реєстраційне посвідчення: Терафлекс® №60, №120 UA/7749/01/01 від 17.01.2018, Терафлекс Адванс® №60, №120 UA/4142/01/01 від 04.12.2015. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем та ознайомитися з інструкцією. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. L.UA.MKT.CH.10.2019.0640

Якщо Ви бажаєте повідомити про небажане явище, що виникло при застосуванні лікарських засобів компанії «Байєр» в Україні, будь-ласка передайте інформацію своєму лікарю, в Регуляторний Орган. Також можна надіслати повідомлення на електронну адресу , або звернутись до офісу компанії «Байєр» за телефоном 0 44 220 33 00

Якщо Ви бажаєте повідомити про скаргу на якість або підозру у фальсифікації продукції компанії «Байєр», будь-ласка, передайте інформацію на електронну адресу або зверніться за телефоном 0 44 220 33 00

Вартість дзвінків згідно із тарифами Вашого оператора зв’язку.