Рус Укр

Чому хрустять суглоби

Чому хрустять суглобиЧому хрустять суглоби, можна побачити на власні очі, якщо поглянути на рентгенівський знімок хворого суглоба. Навіть людина, яка немає спеціальної медичної освіти, без проблем побачить на такому знімку головний симптом артрозу. Основна, але не єдина причина хрускоту в суглобах — відсутність щілини між головками кісток, що утворюють будь-який суглоб. У деяких випадках легко побачити й остеофіти — патологічні нарости на кістках, викликані посиленим тертям одна об одну [1].

Чому хрустять суглобиЧому хрустять суглоби, нескладно зрозуміти, якщо згадати елементарні відомості зі шкільного курсу фізики. Відсутність змащувальної рідини між двома поверхнями, що труться, спричиняє збільшення сили, яка впливає на кожну з них. У випадку з суглобами зменшення товщини внутрішньосуглобового хряща призводить до зниження кількості синовіальної рідини, що виділяється з хрящової тканини під час навантаження на суглоб. Оскільки синовіальна рідина відіграє роль мастила в суглобі, її нестача призводить до посилення тертя поверхонь кісток одна об одну — виникає хрускіт.

Причини хрусту в суглобахПричина хрускоту в суглобах — посилене тертя поверхонь кісток, зчленованих суглобом. А таке збільшення сили тертя може бути викликано різними причинами.

Усі звуки (хрускіт, рипіння, клацання), які виникають під час руху суглобів, можна розділити на 2 великих групи:
фізіологічні;
патологічні.

До першої групи належать звуки, які час від часу виникають у здорових суглобах, до другої — ті, причина яких пов’язана з різними захворюваннями, в першу чергу з артрозом [2].

Через що хрустять суглобиЧерез що хрустять суглоби, однозначно відповісти без ретельного обстеження дуже складно. Якщо хрускіт в суглобі виникає від кожного руху, та ще й супроводжується болем, необхідно якомога швидше звернутися до лікаря — ревматолога або ортопеда. Як правило, основною причиною виникнення хрускоту в суглобах є артроз — дегенеративно-запальний процес в хрящовій тканині зчленування, яка пом’якшує навантаження, а також забезпечує виділення синовіальної рідини, яка є природною змазкою для поверхонь суглоба, що труться.

Причина хрусту суглобівПричина хрускоту суглобів у дорослих людей — це, зазвичай, артроз. Через це захворювання витончується і розм’якшується хрящова тканина суглоба, а підвищене тертя головок кісток одна об одну призводить не тільки до виникнення хрускоту, а й до прискореного зношування поверхонь кісток [3].

Крім цього, існує низка захворювань іншої природи, ніж артроз, які, однак, також призводять до появи хрускоту в суглобах:
травми і їх наслідки;
артрити (хронічні запальні процеси в суглобах);
тендиніт (запалення сухожиль в області суглоба);
бурсит (запалення навколосуглобової сумки).

Чому хрустять суглоби по всьому тілуЧому хрустять суглоби по всьому тілу — нерідко причиною цього явища (особливо у дітей і підлітків) є не захворювання, а вроджена особливість організму, яка називається «гіпермобільність суглобів». У таких випадках амплітуда рухів суглоба в сумці суглоба перевищує передбачену природою. У дітей до певного віку гіпермобільність суглобів не вважається патологією.

У дорослих гіпермобільність суглобів крім хрускоту від кожного руху часто супроводжується такими неприємними симптомами, як:
біль у суглобах і м'язах;
біль у спині;
підвищений ризик вивихів суглобів і розтягнень зв'язок;
ризик розвитку артрозу.

1. Huberti Helmut – Arthrose. – Frankfurt/Main: GGP Media, 2002.
2. Willauschus W. Klinik und Epidemiologie der Arthrose. —Akt. Rheum. 21, 1996.
3. Каптелин А.Ф. Восстановительное лечение при травмах и деформациях опорно-двигательного аппарата. -М.,Медицина, 1969.

Реклама лікарського засобу. Реєстраційне посвідчення: Терафлекс® №60, №120 UA/7749/01/01 від 17.01.2018, Терафлекс Адванс® №60, №120 UA/4142/01/01 від 04.12.2015. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем та ознайомитися з інструкцією. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. L.UA.MKT.CH.10.2019.0640

Якщо Ви бажаєте повідомити про небажане явище, що виникло при застосуванні лікарських засобів компанії «Байєр» в Україні, будь-ласка передайте інформацію своєму лікарю, в Регуляторний Орган. Також можна надіслати повідомлення на електронну адресу , або звернутись до офісу компанії «Байєр» за телефоном 0 44 220 33 00

Якщо Ви бажаєте повідомити про скаргу на якість або підозру у фальсифікації продукції компанії «Байєр», будь-ласка, передайте інформацію на електронну адресу або зверніться за телефоном 0 44 220 33 00

Вартість дзвінків згідно із тарифами Вашого оператора зв’язку.