Рус Укр

Біль у суглобах рук

Біль у суглобах рукБіль у суглобах рук завжди неприємний, оскільки до фізичних страждань додаються страждання морального характеру, спричинені значним зниженням працездатності або її повною втратою. А при множинному ураженні суглобів рук артрозом людина потребує сторонньої допомоги, що може стати причиною розвитку такого важкого розладу психіки, як депресія. Лікування хвороб, що викликають біль у суглобах рук — процес досить тривалий, передбачає застосування комбінованої терапії, проте наявність терпіння і самодисципліни значно підвищують шанси на успіх [1].

Болять руки в суглобахБолять руки в суглобах переважно через хронічні запальні захворювання, а також хвороби дегенеративно-дистрофічного характеру. До запальних, перш за все, належить численна група артритів, яка налічує десятки різновидів, а дегенеративно-дистрофічні хвороби представлені артрозом, за якого запалення виражене слабко, одначе патологічний процес супроводжується витонченням хрящової тканини суглоба.Наявність у людському організмі великої кількості складних за будовою суглобів, багато з яких, як, наприклад, міжфалангові суглоби пальців, дуже малі, робить руки вкрай вразливими до різних ушкоджень і захворювань.

Усі причини болю у суглобах рук можна розділити на 4 великі групи:
механічний вплив;
захворювання обміну речовин;
запальні хвороби;
хвороби дегенеративно-дистрофічного характеру.

До захворювань верхніх кінцівок, що викликають біль, схильні практично всі з’єднання скелета:
плечові суглоби;
ліктьові суглоби;
променево-зап’ясткові суглоби;
суглоби пальців рук.

Плечовий суглоб найбільш складний за своєю будовою і різноманіттям напрямів руху, які він здатний забезпечити. З цієї причини саме цей суглоб дуже часто страждає від різних захворювань, що супроводжуються больовими відчуттями [2].

Болять суглоби рукБолять суглоби рук найчастіше через запальні захворювання, тоді як, скажімо, біль у тазостегновому суглобі частіше буває спричинений руйнуванням хрящової тканини.Суглоб верхньої кінцівки може боліти через забиття або іншу травму, яка викликала запалення прилеглих до суглоба сухожиль (тендиніт) або синовіальної сумки самого суглоба (бурсит).

У плечових суглобах біль найчастіше буває спричинений такими захворюваннями, як:
бурсит;
тендиніт;
синовіт;
адгезивний капсуліт.

Біль у ліктьовому суглобі зазвичай буває спричинений, крім артритів різного походження, нейропатією ліктьового нерва, а складніший за будовою променево-зап’ястковий суглоб частіше схильний до таких хвороб, як:
ревматоїдний артрит
подагричний артрит
карпальний тунельний синдром (синдром зап’ястного каналу)

Болить суглоб на руціБолить суглоб на руці без враження інших суглобів, коли розвивається подагричний артрит. Для початкової стадії цього захворювання характерне враження одного суглоба (лікарі-ревматологи називають цю особливість «моноартикулярний характер артриту»).
Підвищений рівень сечової кислоти в крові, який і є причиною розвитку подагри, призводить до випадання її кристалів у синовіальній рідині суглобів. Коли йдеться про суглоби рук, подагричний артрит може розвинутись у будь-якому з суглобів верхніх кінцівок, але найчастіше він вражає плечовий і променево-зап’ястковий суглоби [3].
В останньому випадку біль може бути таким сильним, що людина втрачає можливість виконувати найпростіші дії — відмикати ключем двері чи тримати ложку.
До таких самих наслідків без лікування може призвести й синдром зап’ясткового каналу, який ще років 30 тому був досить рідкісним захворюванням, і діагностували його переважно у людей, чия робота передбачала виконання одноманітних дій руками. Це були, перш за все, представники таких професій, як:
художники;
маляри й штукатури;
робітники на конвеєрі зі складання дрібних механізмів.

Одначе комп’ютерний бум, що почався чверть століття тому, поширення інтернету, збільшення кількості мобільних телефонів і популярність текстових повідомлень SMS призвели до значного зростання рівня захворюваності на синдром зап’ясткового каналу.Це явище пов’язане з тим, що променево-зап’ястковий суглоб і прилеглі до нього сухожилля виявилися дуже чутливими до підвищених навантажень, пов’язаних з роботою на клавіатурі, використанням комп’ютерної миші й набором текстів на дисплеях мобільних телефонів і смартфонів.На жаль, у багатьох випадках консервативні методи лікування цього захворювання виявляються неефективними, і тоді допомогти можна тільки хірургічно.

Болять суглоби на рукахБолять суглоби на руках і тоді, коли в них розвивається артроз. Це досить поширене захворювання суглобів рук, яке зустрічається більш ніж у 20% всіх випадків артрозу. Особливо часто артроз вражає дрібні суглоби верхніх кінцівок, у першу чергу — суглоби кисті й пальців [3].
У багатьох випадках це захворювання професійне, оскільки воно дуже часто спостерігається у людей, чия робота передбачає підвищене фізичне навантаження на ці суглоби: у лікарів-стоматологів, піаністів, скрипалів, а також у тих людей, яким доводиться багато друкувати на комп’ютерній клавіатурі.

Під час артрозу суглобів рук відбувається витончення і розм’якшення хрящової тканини, що проявляється такими симптомами, як:
болісність суглобів;
погіршення рухливості;
набряки суглобів і їхня деформація.

Нерідко в області вражених артрозом суглобів може спостерігатися почервоніння.

Сильно болять суглоби рукСильно болять суглоби рук і в разі реактивного артриту, який розвивається після перенесеного інфекційного захворювання, хоча патоген і не є прямою причиною розвитку цієї форми артриту.
Перенесені шлунково-кишкові інфекції поряд з інфекційними захворюваннями сечостатевої системи є найбільш частими тригерами розвитку реактивного артриту, проте суглоби рук при цьому захворюванні уражаються рідше, ніж, наприклад, колінні суглоби, гомілковостопні або суглоби пальців стопи.Реактивний артрит зазвичай супроводжується і запаленням кон’юнктиви, яке в також має не інфекційний характер, а радше алергічний.

Від чого болять суглоби рукВід чого болять суглоби рук — щоб встановити причину такого болю, необхідно пройти комплексне медичне обстеження, направлення на яке можна отримати у лікаря.
Під час такого обстеження лікар отримає детальну інформацію щодо часу появи першого болю в суглобах, його особливостей, і призначить діагностичні процедури, включаючи аналіз крові й рентгенографію хворих суглобів.
Як правило, призначається і дослідження крові на рівень сечової кислоти, що дає змогу визначити гіперурікемію — підвищену концентрацію кислоти, яка викликає подагру й подагричний артрит.Останніми роками все частіше діагностується псоріатичний артрит, який ще три-чотири десятиліття тому вважався досить рідкісним захворюванням. Але зараз псоріатичний артрит посідає одне з перших місць серед усіх запальних захворювань суглобів, поступаючись лідерством лише ревматоїдному артриту.
За цієї форми артриту враження суглобів є асиметричним — зазвичай симптоми захворювання з'являються на суглобах тільки однієї руки.
Іншою характерною особливістю псоріатичного артриту є те, що він частіше уражає променево-зап'ястковий суглоб і міжфалангові суглоби пальців кисті.

1. Заболотных И. И. Заболотных В. А. Болезни суставов в пожилом возрасте. - СПб .: Петрополис. 2000
2. Сокрут В.Н., Казаков В.П., Синяченко О.В. и др. Медицинская реабилитация в артроло-гии. — Донецк: Лебедь, 2000.
3. Physical Medicine and Rehabilitation. Principles and practice. - 4nd edition / Ed. by J.A. Delisa. - Lippincott: Williams and Wilkins. 2005. - 870 p.

Реклама лікарського засобу. Реєстраційне посвідчення: Терафлекс® №60, №120 UA/7749/01/01 від 17.01.2018, Терафлекс Адванс® №60, №120 UA/4142/01/01 від 04.12.2015. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем та ознайомитися з інструкцією. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. L.UA.MKT.CH.10.2019.0640

Якщо Ви бажаєте повідомити про небажане явище, що виникло при застосуванні лікарських засобів компанії «Байєр» в Україні, будь-ласка передайте інформацію своєму лікарю, в Регуляторний Орган. Також можна надіслати повідомлення на електронну адресу , або звернутись до офісу компанії «Байєр» за телефоном 0 44 220 33 00

Якщо Ви бажаєте повідомити про скаргу на якість або підозру у фальсифікації продукції компанії «Байєр», будь-ласка, передайте інформацію на електронну адресу або зверніться за телефоном 0 44 220 33 00

Вартість дзвінків згідно із тарифами Вашого оператора зв’язку.