Рус Укр

Терафлекс®

Teraflex

Лікарський засіб Терафлекс® (Theraflex®) належить до особливого класу препаратів, призначених захищати й за можливості відновлювати ушкоджену хрящову тканину, що служить для суглобової поверхні своєрідною захисною «мантією», оберігаючи її від зношування й пошкоджень.


Шукати в аптеках

Кому потрібен Терафлекс®?Терафлекс® належить до препаратів-хондропротекторів. У перекладі з латини ця назва буквально вказує на терапевтичну дію цієї групи препаратів: «хондро» — хрящ, «протектор» — захист. Такий захист потрібен багатьом людям, котрі страждають від болю в колінних і тазостегнових суглобах, ліктях, хребті, що, як правило, свідчить про прогресування остеоартрозу (дегенеративно-диcтрофічні зміни або просто «зношення» суглобів) чи остеохондрозу (таке ж «зношення» міжхребцевих дисків). Причинами цих станів може бути невблаганний час або діяльність, пов’язана з частими ударними чи тривалими здавлювальними навантаженнями на суглоби або міжхребцеві диски. Спортсмени й танцівники належать до групи ризику розвитку остеоартрозу та остеохондрозу так само, як вантажники, продавці, хірурги. Одним із найбільш ранніх симптомів, який сигналізує нам, що із суглобами не все гаразд, є хрускіт у суглобах.

Дуже часто хондропротектори використовують у комплексі з нестероїдними протизапальними засобами (НПЗЗ) і знеболювальними препаратами. Таке застосування обумовлене тим, що хондропротектори працюють синергійно: підсилюють і доповнюють дію знеболювальних засобів. Однак на відміну від протизапальних засобів, хондропротектори не просто сприяють покращенню самопочуття. Вони допомагають усунути причину появи болю в суглобах і дискомфорту завдяки уповільненню процесів руйнування хрящової тканини [1, 2]. Важлива деталь: якщо протизапальні препарати (котрим властива здатність усувати гострі симптоми запалення й зменшувати больові відчуття) можна застосовувати обмежений період часу, то хондропротектори можна й треба використовувати тривало. Хондропротектори несуть менший ризик побічних ефектів, якщо порівнювати їх із багатьма представниками класу нестероїдних протизапальних засобів, не впливаючи на слизову оболонку шлунка, серцево-судинну систему тощо. Вони захищають структуру хряща від руйнувань, даючи довгочасність здоров’я й зберігаючи рухливість «зношених» суглобів.

Як діє Терафлекс®Особлива складність відновлення суглобів пов’язана з тим, що хрящова тканина не має судин, якими надходять поживні речовини. Тому все необхідне для відновлення хряща надходить або з боку кістки, або з боку синовіальної рідини, котра знаходиться всередині суглоба. Тому, з одного боку, дуже важливо забезпечити клітини-хондроцити, що входять до структури хряща, необхідними поживними речовинами. А з іншого боку, важливо подбати про те, щоб синовіальна рідина якнайповніше виконувала свою функцію «змащувальної рідини» — і містила потрібну кількість гіалуронової кислоти [3]. Саме тому в складі Терафлексу® наявні два компоненти, здатні вирішити ці завдання: глюкозамін і хондроїтин сульфат. Це й «пожива» для хондроцитів, і «будівельний матеріал» для гіалуронової кислоти.

Так, глюкозамін бере участь в утворенні гіалуронової кислоти, як важлива ланка в її полімерному ланцюжку. Гіалуронова кислота забезпечує пружність не тільки шкіри (про що часто говорять косметологи). Без неї внутрішньосуглобова рідина втрачає свої захисні амортизаційні властивості. Тому для забезпечення тривалої ефективної роботи суглобів без глюкозаміну не обійтись! Окрім цього, глюкозамін чинить протизапальну дію й опосередковано зменшує больовий синдром. Хондроїтину сульфат бере участь в утворенні матриці хрящової тканини, а також пригнічує активність ферментів, котрі руйнують хрящ (еластази й гіалуронідази) [4].

І хондроїтин, і глюкозамін — речовини природного походження. Їхні харчові джерела — хрящі, холодець, морепродукти. Але навіть якщо ми будемо вживати ці делікатеси щодня, ми все одно не «вженемося» за темпами руйнування хрящової тканини через вік або тривалі шкідливі навантаження на неї. Тим паче, що підтримка постраждалих хрящів або міжхребцевих дисків має бути регулярною й тривалою. Тому, перефразуючи безсмертних Ільфа й Петрова, ліки, що містять хондроїтин і глюкозамін, — «не розкіш, а засіб пересування».

Що таке Терафлекс®? Комбінований хондропротектор!Клінічно доведено, що комбінація дієвих речовин, котра міститься в Терафлекс® (Theraflex®), сприяє зменшенню болю, скутості та інших проявів остеоартрозу. Досвід застосування препарату в медичній практиці показав, що Терафлекс® справедливо посідає гідне місце в комплексі лікування й профілактики дегенеративно-дистрофічних захворювань суглобів і хребта.

Прийом препарату Терафлекс® рекомендоване дорослим і дітям від 12 років для профілактики й підтримувального лікування захворювань, які супроводжуються дегенеративно-дистрофічними змінами хрящової тканини суглобів і міжхребцевих дисків [5]. Протипоказаний Терафлекс® за підвищеної індивідуальної чутливості до компонентів препарату.

Препарат Терафлекс®: склад працює на васЩоб досягти максимального й стійкого ефекту від застосування даного хондропротектора, його слід приймати курсом тривалістю не менш як 2 місяці по 1 капсулі 3 рази на добу з подальшими повторними курсами після кількох місяців перерви. Ця схема може бути змінена за рекомендацією вашого лікаря. У медичній літературі описані випадки успішного безпечного прийому хондропротекторівіз тривалістю безперервного курсу від 6 місяців до 6 років.

1. Möller, I., et al. Effectiveness of chondroitin sulphate in patients with concomitant knee osteoarthritis and psoriasis: a randomized, double-blind, placebo-controlled study // Osteoarthritis and Cartilage. — 2010.
2. Pavelká, K., et al. Glucosamine sulfate use and delay of progression of knee osteoarthritis: a 3-year, randomized, placebo-controlled, double-blind study // Archives of Internal Medicine. — 2002.
3. Cartilage and osteoarthritis. Vol. 2. Structure and in vivo analysis. — Totowa, NJ, 2004.
4. Osteoarthritis: Pathogenesis, diagnosis, available treatments, drug safety, regenerative and precision medicine. — Cham, 2015.
5. Інструкція до препарату Терафлекс®.

Шукайте в аптеках

Реклама лікарського засобу. Реєстраційне посвідчення: Терафлекс® №60, №120 UA/7749/01/01 від 17.01.2018, Терафлекс Адванс® №60, №120 UA/4142/01/01 від 04.12.2015. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем та ознайомитися з інструкцією. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. L.UA.MKT.CH.10.2019.0640

Якщо Ви бажаєте повідомити про небажане явище, що виникло при застосуванні лікарських засобів компанії «Байєр» в Україні, будь-ласка передайте інформацію своєму лікарю, в Регуляторний Орган. Також можна надіслати повідомлення на електронну адресу , або звернутись до офісу компанії «Байєр» за телефоном 0 44 220 33 00

Якщо Ви бажаєте повідомити про скаргу на якість або підозру у фальсифікації продукції компанії «Байєр», будь-ласка, передайте інформацію на електронну адресу або зверніться за телефоном 0 44 220 33 00

Вартість дзвінків згідно із тарифами Вашого оператора зв’язку.