Рус Укр

Ступені артрозу

Ступені остеоартрозуСтупені артрозу (остеоартрозу чи остеоартриту) відображають тяжкість перебігу захворювання й часто збігаються зі стадіями розвитку хвороби: на більш ранніх стадіях перебігу хвороби, зазвичай, легші, на пізніх — важчі.

Перший ступінь характеризується помірними порушеннями обміну речовин у хрящовій тканині й початком запальних процесів в ураженій області [2].

Симптоми першого ступеня остеоартрозуЧас від часу виникають больові відчуття, які з’являються залежно від локалізації проблеми (коліна, лікті, тазостегновий суглоб). Наприклад, у разі остеоартрозу колінного суглоба болі можуть виникати під час ходьби рівною місцевістю та сходами (інтенсивність болю зростає під час спуску), а у певних випадках — навіть після тривалого перебування на ногах. На цій стадії біль минає під час спокою, не спостерігається обмеження рухливості.

Діагностика. На рентгені зміни або непомітні, або проявляється лише незначне звуження суглобової щілини.

Другий ступінь артрозу діагностується у разі значного потоншення прошарку із хрящової тканини.

Симптоми другого ступеня остеоартрозуБіль провокує все обширніший спектр рухів, у яких задіяно уражений суглоб. Для того, аби вгамувати біль, необхідний більш тривалий відпочинок, до того ж, він відразу ж поновлюється під час здійснення чергового руху. На цій стадії до болю приєднуються інші симптоми — хрускіт, який із прогресуванням хвороби відчутний все чіткіше. Обмежується рухомість суглоба — його все важче зігнути.

Діагностика. На рентгенограмі можна помітити такі відхилення, як достатньо виражене звуження суглобової щілини, а також поодинокі кісткові розростання по краях (остеофіти).

На третій стадії хрящова тканина відсутня на більшості уражених ділянок [2].

Симптоми третього ступеня остеоартрозу Біль стає все сильнішим, до того ж не зникає навіть у стані спокою. Обмеження рухомості суглобів призводить до того, що прилеглі м’язи втрачають тонус, а також свої функції.

Діагностика. Під час візуального огляду можна помітити, що суглоб деформований. На рентгенівських знімках спостерігається різке звуження суглобної щілини, а також велика кількість остеофітів і значне підвищення щільності кісткової тканини [3].

1. Osteoarthritis: Pathogenesis, diagnosis, available treatments, drug safety, regenerative and precision medicine. — Cham, 2015.
2. Cartilage and osteoarthritis. Vol. 2. Structure and in vivo analysis. — Totowa, NJ, 2004.
3. Osteoarthritis : diagnosis and medical/surgical management. — 4th ed. — Philadelphia, 2007.

Реклама лікарського засобу. Реєстраційне посвідчення: Терафлекс® №60, №120 UA/7749/01/01 від 17.01.2018, Терафлекс Адванс® №60, №120 UA/4142/01/01 від 04.12.2015. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем та ознайомитися з інструкцією. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. L.UA.MKT.CH.10.2019.0640

Якщо Ви бажаєте повідомити про небажане явище, що виникло при застосуванні лікарських засобів компанії «Байєр» в Україні, будь-ласка передайте інформацію своєму лікарю, в Регуляторний Орган. Також можна надіслати повідомлення на електронну адресу , або звернутись до офісу компанії «Байєр» за телефоном 0 44 220 33 00

Якщо Ви бажаєте повідомити про скаргу на якість або підозру у фальсифікації продукції компанії «Байєр», будь-ласка, передайте інформацію на електронну адресу або зверніться за телефоном 0 44 220 33 00

Вартість дзвінків згідно із тарифами Вашого оператора зв’язку.